Przeznaczenie czy wolny wybór?

Przeznaczenie czy wolny wybór?Obwiniając „gwiazdy” czy „przeznaczenie” próbujemy zdjąć odpowiedzialność z własnych barków – tłumacząc, że to przecież „los tak chciał” lub „to było zapisane w gwiazdach”. Nie ma więc potrzeby pracy nad sobą, bo lepiej jest biernie poczekać na sprzyjający układ planet. To wygodna perspektywa ale czy prawdziwa? Odpowiedź na to pytanie ma fundamentalna znaczenie dla naszego życia.

Czytaj więcej...

Przeciw pierwszemu przykazaniu

Przeciw pierwszemu przykazaniuBóg wydaje się już niepotrzebny człowiekowi, który pod wpływem oszustwa uwierzył, że posiadł jakąś „wiedzę tajemną” a nawet dzięki niej sam może kształtować przyszłość według swojego uznania. Zwracanie się do wróżbitów jest aktem buntowniczego odrzucenia Boga i opowiedzeniem się za „szatańskim scenariuszem przyszłości”.

Czytaj więcej...

Docierając do źródła - czyli czego nie powie ci wróżka

Docierając do źródła - czyli czego nie powie ci wróżkaSukcesy wróżbitów można tłumaczyć sprawdzaniem się przepowiedni na zasadzie czystego przypadku lub też znajomością i wykorzystaniem trików psychologicznych, sprytem, sugestią oraz intuicją. W przypadku jednak bardzo konkretnych i precyzyjnych przejawów wróżenia – takie uzasadnienie już nie wystarczy.  

Czytaj więcej...

„A mnie się sprawdza”

A mnie się sprawdzaWszelkie techniki przepowiadania przyszłości nie zyskały by popularności gdyby mimo licznych wpadek, wróżbici nie mogli zapisać na swoim koncie również sukcesów. Profesjonalne horoskopy, czy wróżby tarocistów potrafią być zadziwiająco trafne. Mogą odsłonić zwłaszcza wiele faktów i szczegółów z dotychczasowego życia.    

Czytaj więcej...

Prorocy i ich imitacje

Prorocy i ich imitacje

Wielu wróżbitów w swojej działalności powołuje się na dar pochodzący rzekomo od Boga czy wizje, w których wróżbita otrzymując informację na temat przyszłych wydarzeń rozmawiając z Bogiem lub jakimś Jego wysłannikiem. Tacy wróżbici wskazują chętnie proroków biblijnych sugerując, że pełnia podobną misję. Wróżbici to jednak fałszywi prorocy.

Czytaj więcej...

Dokąd prowadzą wróżby?

Dokąd prowadzą wróżby?Astrologia jawi się jako źródło odpowiedzi nie tylko na błahe ale również i na najważniejsze pytania nurtujące człowieka, o sens jego życia: "kim jestem?” i „dokąd zmierzam?”. Astrolog czy wróżka chętnie poprowadzi nas przez życie. Czy oby jednak na pewno w dobrym kierunku?  

Czytaj więcej...

Anioły u wróżki

Anioły u wróżki

Figurki aniołków, obrazy świętych, różańce, krzyże – czasami pełny asortyment sklepu z dewocjonaliami – można spotkać u niejednej wróżki. Miłość i dobro niemal kłuje w oczy. Brakuje już chyba tylko certyfikatu wstawionego przez samego Boga. 

Czytaj więcej...

wróżbiarstwo w Piśmie Świętym